PRIMAL – Childhood Deconditioning | sammasati
retreat centrum

PRIMAL – Childhood Deconditioning

#ec3978
Primární terapie - cesta zpět do dětství za znovunalezením naší esence
2. 10. 10hod - 7. 10. 16hod 2018

 

primal-child

 Dítě nikdy neumírá…nikdy nic neumírá.

Dítě existuje, je stále tady,

Obalené jinými zkušenostmi…

Obalené dospíváním,

Pak mládím,

Středním věkem,

A stářím…

Ale dítě je stále zde.

Jste stejní jako cibule,

Vrstva za vrstvou,

Ale když budete loupat cibuli,

Brzy uvnitř narazíte na čerstvější vrstvy.

Pokračujte hlouběji a naleznete stále čerstvější a čerstvější vrstvy.

Totéž platí o člověku:

Pokud nahlédnete hluboko do jeho nitra,

Vždycky objevíte nevinné dítě…

A kontakt s tímto nevinným dítětem je léčivý.

(Osho, Divoké husy a voda)

Tato skupina je cestou osvobození se od všeho, co je falešné a co vám bylo jako dětem vnuceno a také cestou opětovného odkrytí posvátných prostor ve vašem nitru, které jste si do života přinesli jako děti.

Primal představuje usmíření se se svou minulostí a čerstvé setkání se životem, který vnímáme novýma očima a osvěženým srdcem. Krok za krokem půjdeme zpátky časem a prozkoumáme podmínění, která jsme získali v každé vývojové fázi našeho dětství. Tento průzkumný proces vám umožní rozpoznat, jaké masky jste se naučili nosit a jaké kompenzační mechanismy jste si vytvořili v naději, že budete uznáni, přijati a milováni. Bude vám poskytnut bezpečný prostor a plná podpora nezbytná k procítění toho, co jste jako děti ve skutečnosti potřebovali vyjádřit. Budete mít příležitost objevit ve svém nitru, tedy v dospělém, kterým jste dnes, sílu a moc, která vám umožní postavit se sami za sebe a vyléčit dítě ve vašem nitru.

Když rozkryjete a rozpustíte negativní část vaší minulosti, znovu objevíte hluboko uložený impulz, který vás přivedl k rozhodnutí, že se chcete narodit a žít přesně tento život. Poté budete schopni poklonit se s autentickou vděčností skutečným darům, které jste získali od svých rodičů. Když naše vnitřnídítě cítí, že ho vidíme a milujeme, hojnost jeho esence, přirozenosti a energie se vrací do našich životů. Žijeme s nábojem nové inspirace. Znovu získáváme pocit naší vlastní integrity a pak může dojít ke skutečné proměně: dokážeme se podívat sami na sebe i na lidi z naší minulosti novým způsobem – plným soucitu a hlubokého smyslu pro lidskost. A jsme skutečně volní.

Doporučujeme předchozí zkušenosti v oblasti skupinového uvolňování emocí nebo dýchání (Breath Therapy).

SKUPINA JE VEDENA V AJ S PŘEKLADEM DO ČJ

premartha-svarup-pic

SVARUP:

„Premarthu jsem potkala, když cestoval po Oshových komunitách v Evropě jako spirituální terapeut. Přes drobné klopýtání spojené s neustálými přesuny, přerostlo naše přátelství v lásku a intimitu. V roce 1986, kdy se Osho přestěhoval zpět do svého ášramu v indické Púně, jsme byli mezi prvními, kdo se tam vrátili. Společný růst v blízkosti Mistra, který neustále mluvil o žárlivosti, srovnávání, majetnictví a vůbec o všem tom, co nikdo nechce o vztazích slyšet, ale nebyl jednoduchý. Musela jsem se vyrovnat s nutkáním zapírat, ospravedlňovat a cítit se odlišná od ostatních. Zeptala jsem se Osha na lásku a on mě jedinou mistrovskou ranou odhalil a táhl mě do výšin, dokud jsem to vše neviděla z jeho vlastní orlí perspektivy.“

PREMARTHA:

„Chvíli nám se Svarup trvalo, než jsme si na sebe zvykli. V mnoha ohledech jsme pravým opakem jeden druhého, ale napětí, které z toho vzniká je také zdrojem kreativity. Sdílíme spolu mnoho různých stránek života – jsme milenci, přátelé, spolucestovatelé, partneři v práci. Museli jsme se naučit, jak jim všem dávat prostor. Zpočátku jsme jen těžko hledali rovnováhu a vždy nějaká z těchto částí strádala, zatímco jiná se rozvíjela. Růstem množství práce trpěl sex, práci zase nepříznivě ovlivňovala naše potřeba být přáteli. Ale protože jsme se vždycky pouštěli do věcí, které se zdály nemožné, pokračovali jsme ve vytváření příležitostí, díky kterým mohly všechny tyto stránky vzkvétat.“

Swami Anand Premartha (Nizozemí) studoval v Amsterdamu umění a prošel výcvikem spirituální terapie v RIMU v Oregonu v USA.

Ma Satyam Svarup (Itálie) studovala filozofii a astrologii v Římě a psychoterapii s R.D. Laingem v Londýně, kde vedla po několik let jednu z jeho terapeutických komunit.

Premartha a Svarup jsou milenci, přátelé a partneři.

Pracují spolu již od roku 1986. Oba vedli procesy Fresh Beginnings v Pooně v Indii a specializují se na Primal a Tantru.

Z jejich společné lásky k terapeutické práci a zkušeností z ní vzešlých vznikla Škola pro transformaci Twice Born, která nabízí široký výběr skupin, kurzů a výcviků.

Společně také napsali knihy TWICE BORN, HEALING THE PAST-CREATING A NEW FUTURE a Little Buddha and the Cosmos (obě vyjdou také v čj).

A knihy „Znovuzrozený“ i „Malý buddha a vesmír“ už jsou na světě :

znovuzrozeny-jpg

 

Kniha Znovuzrozený čtenáři předkládá syntézu západního a východního přístupu k nápravě potíží, jejichž kořeny tkví v dětství. Její pozornost se zaměřuje na nevyřešené problémy našeho raného dětství, které významně ovlivňují naše pocity, chování i vztahy v dospělosti. Působí také jako podpora při opětovném nalézání pravé podoby našeho bytí, naší jedinečnosti a osobitosti, s nimiž jsme se narodili, abychom se spolu s nimi mohli znovuzrodit a přiblížit se tak své podstatě buddhy. Každá kapitola se vztahuje k určité vývojové fázi dětství. Popisuje zranění, která se v jednotlivých etapách mohou objevit, a také řadu způsobů, jak je léčit. Zároveň odhaluje přirozenou podstatu, která patří ke každému z těchto specifických období. Inspiračním zdrojem této knihy je bohaté meditativní energetické pole Mistra. Učí nás, jak na našich tématech pracovat radostně a přistupovat k nim se soucitem. Každá kapitola je rozdělena do tří částí: část vysvětlující a naučná, evokující část, v níž se autoři dělí se čtenářem o vlastní zážitky z léčení vnitřního dítěte, pokusná část. Tuto léčivou cestu protkává po celé její délce červená nit meditativního vědomí, která nám napomůže v léčení minulosti a stvoření nové budoucnosti.

 

489-maly-buddha-a-vesmir

 

Malý buddha a vesmír je epický příběh transformace. Najdete v něm dobrodružství, legraci i vhledy. Ukazuje, že dokonce i buddhové, tedy ti, kdo dosáhli nejvyššího bodu vědomí, se musejí neustále pohybovat a rozvíjet. Buddha dávné historie odpočívá ve svém klidném himálajském příbytku v Šambale, když tu obdrží vzkaz: Čaraivéti, jdi stále dál. Náš hrdina se tedy vydává na dobrodružnou cestu, během které je nejprve za pomoci kombinace nových technologií a kouzel proměněn v malého chlapce, buddhu v dětském těle. V této podobě se setkává s moderním světem, obnovuje stará přátelství a nachází nová, a stává se obětí kletby, jež je ozvěnou dávné minulosti… Jeho nejlepší přítel, Opičák, se pak vydává na pouť za uzdravením, při které zcestuje celý svět. Brožovaná, 447 stran, Vydala Maitrea 2015

 

Rozhovor se Svarup a Premarthou v magazínu Maitrea.

CHCI SE PŘIHLÁSIT

Spolu s přihláškou Vás poprosíme o zaslání zálohy na účet č. 6336617001/5500, kde jako VS uvedete prvních 6 číslic rodného čísla s tím, že po obdržení zálohy máte zarezervovanou účast na dané akci.

Cena semináře je 10 280 Kč / 420 EUR, zahrnuje kurzovné a překlad.

Příspěvek na veg.stravu a ubytování na pokojích 3 640 Kč / 150 EUR.

Záloha na PRIMAL činí 5 920 Kč / 240 EUR a je nevratná.

Ze Slovenska, prosím, využijte pro platbu zálohy službu EUROGIRO. Zde jsou údaje pro přeshraniční platbu:

Receiver: SAMMASATI.CZ z.s.

Account No.: 6336617001/5500

Bank: Raiffeisenbank a.s.

State, City: Czech republic, Prague

SWIFT CODE: RZBCCZPP

IBAN: CZ7455000000006336617001

Bez zaplacení zálohy Vám nemůžeme rezervovat místo na semináři, děkujeme za pochopení.

V případě jakýchkoli dotazů nás, prosím, kontaktujte nejlépe e-mailem: info@sammasati.cz; v urgentních případech na tel. +420 777 222 698.

2.10. - 7.10. 2018 - PRIMAL - Childhood Deconditioning

Pole označená * jsou povinná